Peynirli Sigara Böreği

Malzemeler:

  • 500 gr. yufka (Amerika’dakiler için: 1 paket phillo dough yufka)
  • 1 su bardağı çatalla ezilmiş beyaz peynir
  • 1/2 demet doğranmış maydanoz
  • tuz, karabiber
  • 1 yumurtanın akı
  • kızartmak için sıvıyağ

Bunun gibi yüzlerce videolu tarif için Youtube Kanalımı takip edin (Gmail hesabınız olması yeterli): http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=nuraltan

Yapılışı:

  1. Yufka ve sıvıyağ harici malzemeleri karıştırıp içini hazırlayın.
  2. Türk yufkası kullanıyorsanız: yuvarlak yufkaları üst üste koyup önce ikiye katlayarak yarım ay sekli verin. Yufkaları katlanmış yerinden ikiye kesin. Yarımlarıda eşit dört parçaya bölerek üçgenler elde edin. Hepsini üst üste koyun. Kalın yerine uzunlamasına peynirli içten koyun. Yanlarından biraz içe aldıktan sonra ileriye doğru sararak sigara seklinde sârin.
  3. Amerikan dikdörtgen yufkalardan kullanıyorsanız: 7 numaralı yufkalardan alın. Dikdörtgen yufkaları uzunlamasına ortadan ikiye bolun. Böldüğünüz yufkaları üst üste koyun. Kısa kenarına uzunlamasına biraz peynirli içten koyun. İçi biraz kapatacak kadar sardıktan sonra iç malzemenin uçlardan taşmaması için yanlardan boydan boya hafifçe içe katlayıp sonuna kadar düzgünce sarıp sarma işlemini bitirin.
  4. Hepsini ayni şekilde bitirdikten sonra orta boy kızartma tavasında kızdırdığınız yağda her tarafı iyice kızarana kadar kızgın yağda kızartın. Sıcak olarak servis yapın.

En yeni videolu tarifim

You may also like...

Tarif hakkında yorumunuzu almak isterim :)