13 yorum

 1. selam antalyadan gastranom nuket hayran oldum tarıflerınıze degısık ben burda tıyecek ıcıecek servıs hızmetlerı ögretmenlıgı yapıyorum tarıflerınızı okulumda uygulayacgım bende arnavutum farklı kulturlerın mutfagından haberdar olmak ısterım selam ve saygılar tarıflerınızı ban agönderırsenız sevınırım

 2. Dear Sir or Madam,
  My name is Karen and I am a contributor at http://www.mycitycuisine.org, a wiki project. I am currently working on an article about Hamsili Pilav for the project, and am in need of photos for the article.
  I wanted to inquire in regards to your photos:
  http://kekevi.com/blog/tag/hamsili-pilav/
  The photos would be perfect for the article. Would you be willing to give mycitycuisine.org permission to use your photos for the project?
  If you agree to let mycitycuisine.org to use the photos, please specify the terms of permission in your reply so I can upload this photo with the correct license terms.
  1.) I certify that I am the owner of the photo(s). I grant the publisher of mycitycuisine.org the right to use the photo(s) on mycitycuisine.org and in its companion mobile software with attribution to me as the photo owner.

  OR
  2.) I certify that I am the owner of this photo. I release all rights of this photo and place this photo in the public domain.
  I thank you in advance and look forward to hearing from you.
  Best regards,
  Karen
  PS: mycitycuisine.org is a wiki project so you are encouraged to contribute to it by sharing your knowledge of your local cuisine. Thank you.

 3. Hanimefendi,

  Sitenize girdim ve cesitli yemek tariflerinizi okudum. Kucuklugumuzden beri son derece ciddi TURK MUTFAGI ile buyutulduk. ayrica TURKIYE disindaki Turk memleketlerinde de 20 yil gecirdim. Yani demek istiyorum ki. Turk mutfagi urunu ve yemegi olarak verdiginiz tarifler aslina pek uygun degil.. Sahsi katkilariniz var ise ayrica belirtiniz…mesela EZO gelin bir MERCIMEK corbasi degildir…..Katkilari, icerigi ve lezzxeti tamamen ayri bir corbadir. Mercimek cornasi kirmizi mercimek, yesil mercimek ve kara merciumek corbalarinin icine katilanlar ayri ayridir. bunlari belirtmeden MERCIMEK corbasi demeniz ve genellemeniz dogru degil….Duzeltirseniz cok iyi olur..
  Iyi gunler dilerim.

  .

  • Merhaba Sayın Bayulken,
   İlginiz ve uyarılarınız için teşekkür ederim. Tecrübeli insanların bilgilerinden faydalanmak ve özellikle Türk mutfağını doğru bir şekilde aktarmak beni de mutlu eder. Ezogelin çorbası geleneksel olduğu için özellikle araştırmış ve hikayesini öylelikle bulmuştum. Ben tarife baktım ezogeline mercimek çorbasıdır mı demişim acaba göremedim. Ayrıca asıl olması veya olmaması gereken malzemeler varsa bilgilendirirseniz bunu da dipnot olarak ekleyeyim. Zira ben çoğu kişilerin şeflerin tariflerini benimkine yakın gördüm. Nerde düzeltme yapmam gerektiğini bilemiyorum. Teşekkürler saygılar

Tarif hakkında yorumunuzu almak isterim :)